Tamamen elektrikli yeni Lexus UX 300e Türkiye’de satışa çıktı!

Kendini premium segmente konumlayan Lexus, tamamen elektrikli ilk SUV modeli UX 300e ile Türkiye pazarına giriş yaptı. Lüks, gelişmiş teknolojik özellikleri ve performansı bir araya getiren Lexus UX 300e Türkiye fiyatı ise 1 milyon 750 bin TL. Ayrıca yanında ev tipi şarj ünitesini de hediye geliyor.

Lexus UX 300e satışa çıktı!

Markanın C-SUV platformu üzerine inşa edilen UX 300e, şık tasarımı, konforlu iç mekanı ve yüksek kaliteli işçiliğiyle dikkat çekiyor. 440 km’lik etkileyici menziliyle öne çıkan model, 204 HP güç ve 300 Nm tork üreten elektrik motoru sayesinde performanstan da ödün vermiyor.

0’dan 100 km/s hıza sadece 7,5 saniyede ulaşabilen UX 300e, dinamik sürüş özelliklerini de bünyesinde barındırıyor. Elektrikli motorun sağladığı düşük ağırlık merkezi ve güçlendirilmiş gövde yapısı, keyifli bir sürüş deneyimi sunuyor.

UX 300e’nin 72.8 kWh’lik bataryası, 50 kW DC hızlı şarj ile sadece 1 saat 20 dakikada yüzde 80 seviyesine kadar şarj edilebiliyor. Ayrıca Lexus’un güvenilirlik konusundaki iddiasını bu modelde de sürdürdüğünü görüyoruz.

Geniş iç hacmiyle de öne çıkan UX 300e, 4.495 mm uzunluğa, 1.840 mm genişliğe ve 2640 mm aks mesafesine sahip. 486 litrelik bagaj hacmi ise SUV’nin pratikliğini tamamlıyor. Türkiye’de Executive ve Exclusive olmak üzere iki farklı donanım seviyesiyle sunulan UX 300e’nin Executive versiyonu 1 milyon 750 bin TL’den başlarken, Exclusive versiyonu 1 milyon 920 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor.

Her iki donanım seviyesinde de zengin bir standart donanım listesine sahip olan UX 300e, Premium ses sistemi, dokunmatik multimedya ekranı, kablosuz şarj ünitesi, ısıtmalı ve elektrikli ayarlanabilir koltuklar gibi özelliklerle konfor ve teknolojiyi bir arada sunuyor.

Lexus Safety System + ile gelen UX 300e, güvenlik konusunda da iddialı. Çarpışma Önleyici Sistem, Kör Nokta Uyarısı, Şerit Takip Asistanı, Adaptif Hız Sabitleyici gibi gelişmiş güvenlik özellikleri, sürücü ve yolculara üst düzey koruma sağlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir