Tayin rüşveti mahkemede bitti

Yaşanan dolandırıcılık olayında, Dilek G.’ye arkadaşının eşi Murat S.’yle bir gün otururken eşinin Iğdır Havalimanına tayin olayından bahsetti. Halk Akademi’den Can TAN’ın haberine göre, İddiaya göre Murat S., İstanbul AKP milletvekili ve danışmanını tanıyorum. Yardımcı olacağını ama para istediğini söyledi. Bunun üzerine Dilek G., istenilen parayı Murat S.’nin kardeşinin hesabına 2019 aralık ayında ve 2020 şubat ayında 2 ayrı tarihte olmak üzere toplam 35 bin TL para gönderdi.

TAYİN OLMADI SÜREKLİ OYALADI

Ancak bir türlü tayin olmayınca Dilek G., Murat S’ye sormaya başladı. Sürekli oyalama olunca soluğu savcılıkta aldı. Murat S. hakkında dolandırıcılık iddiasıyla şikayetçi oldu.

BEN TAYİN İÇİN PARA ALMADIM. O PARA ARAÇ TİCARETİYLE ALAKALIYDI

Gözaltına alınan Murat S., Dilek G.’den 25 bin TL aldığını belirterek, “Söz konusu parayı araç ticareti olarak aldım. Kardeşimin hesabını da ben kullandığım için oraya attırdım” dediği öğrenildi. Murat S. hakkında başlatılan soruşturmada, ‘Menfaat temin etmek suretiyle üzerine atılı suçu işlediğine dair hakkında kamu davası tanzimine yeter delil elde edildiği” suçuyla cezalandırılması talep edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir